raspberry-pi-3-a-plus-2-02

Raspberry Pi ’nin yeni modeli Raspberry Pi 3 A+ 15 Kasım tarihinde duyuruldu. Bu yıl içerisinde duyurulan ikinci model olan Raspberry Pi 3 A+, Mart ayında satışa çıkan Raspberry Pi 3 B+ ile aynı işlemciye sahiptir.

Daha Ucuz Model

2012 yılında duyurusu yapılan Raspberry Pi ürünlerinin A ve B modelleri arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. A modeli daha az bağlantı ve daha düşük RAM kapasitesi sayesinde B modeline kıyasla daha ucuz bir üründür. Raspberry Pi 3 A+ modeli de ucuz ürün olma özelliğini sürdürüyor. Bu nedenle üzerindeki bağlantı noktaları Raspberry Pi 3 B+’a göre daha az, bununla beraber RAM kapasitesi de Raspberry Pi 3 B+’a göre daha düşüktür.

Kablosuz Bağlantı Desteği

Raspberry Pi 1 modelinde satışa çıkan A modeli, Raspberry Pi 2 modelinde yayınlanmamıştı. Raspberry Pi 3 modelinde kablosuz bağlantı ve Bluetooth özelliklerinin gelmesi ile A modelinin de çalışmalarını yapan Raspberry Pi vakfı, Raspberry Pi 3 B+ modelinde olduğu gibi kablosuz bağlantı ve bluetooth özelliklerini de eklemiş oldu.

GPIO pinleri ve mekanik tasarımı Raspberry Pi 1 A+ ile tamamen aynı olan ürün, hali hazırda kullanılan aksesuarlar (kutu, adaptör, sd kart gibi) ile tamamen uyumludur.

Raspberry Pi 3 A+  Ürününü İnceleyin

Raspberry Pi 3 A+ vs Raspberry Pi 3 B+ 

Raspberry Pi ile ilgili yazılarımız gelmeye devam edecek. Blogumuz takip edin!

Raspberry Pi ile yaptığınız projelerde sosyal medyada #MarketSamm #RaspberrypiTurkey etiketlerini eklemeyi unutmayın! Bir sonraki projede görüşmek üzere.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments